Rudens derliaus šventė Žeimiuose

2016-2017 m. m.

Spalio 8-tąją – rudens derliaus dieną, Žeimių miestelyje vyko jau tradicine tampanti rudens derliaus šventė.

Žeimiečių ir šventės svečių neišgąsdino nei rudeninis lietus, nei Seimo rinkimų išvakarės – patys aktyviausi rinkosi mokyklos stadione.

Šventę pradėjo jungtinis Žeimių mokyklos-daugiafunkcio centro jaunesniųjų ir vyresniųjų dainorėlių koncertas, toliau skambėjo žaviųjų merginų trio (Kamilės, Gertrūdos ir Gabijos) dainos (vadovė Ligita Budrikienė). Trankiais šokiais šventės dalyvius išjudinti bandė žaviosios Žeimių mokyklos šokėjos (vadovė Asta Grigaliūnienė), taip pat merginų sportinių šokių kolektyvas (vadovė  Živilė Jefimenkė).

Šiemet rudens derliaus šventėje netrūko ir svečių. Žeimiečių širdis smagiomis melodijomis šildė Jonavos kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Jonė“, kurios pasirodymą papuošė poetės Irenos Nagulevičienės posmai. Gražiausias dainas susirinkusiems dovanojo svečiai iš Kuigalių kultūros centro – vokalinė grupė „Galim“ bei Kėdainių kultūros centro Nociūnų skyriaus šeimyninis trio „M.Mes“ (vadovė Daiva Makutienė).

Koncertinę programą užbaigė šventės šeimininkai – atsinaujinęs Žeimių mokyklos-daugiafunkcio centro vokalinis ansamblis su nauju nariu – saksofonistu Romualdu Žilinsku  (vadovė Ligita Budrikienė).

Šventėje netrūko ir kitų pramogų. Kol vieni šoko skambant trankioms kapelos melodijoms, kiti savo jėgas galėjo išbandyti linksmose estafetėse, kurias organizavo sporto organizatorius Aleksandras Janovskis. Mažesniuosius žiūrovus kvietė edukacinis Žeimių bibliotekininkės Astos Chlastauskaitės kampelis.

Kaip jau žeimiečiams tapo įprasta, šventės, vykstančios lauke, neįsivaizduojamos be šauniųjų šeimininkių Genutės Martusevičienės ir Elenos Klimašauskienės kepamų bulvinių blynų, garuojančios karštos mėtų arbatos, be gardžiųjų Lėgėtavičių šeimynos sūrių ir kitų gėrybių. Šiemet prie rudens derliaus šventės prisijungė ir Socialių paslaugų dienos centro darbuotojos.

Ypatingu šventės akcentu tapo motociklų paroda, už kurią organizatoriai be galo dėkingi buvusiam Žeimių mokyklos mokiniui – Nerijui Kanapiniui, atgabenusiam į Žeimius tikrai vertą dėmesio asmeninę motociklų kolekciją.

Šventės organizatoriai – Žeimių mokykla-daugiafunkcis centras – nuoširdžiai dėkoja savo partneriams, t. y. Žeimių seniūnijai, Jonavos viešosios bibliotekos Žeimių filialui, Socialinių paslaugų dienos centrui, Žeimių bendruomenei, Žeimių ūkininkams, visiems miestelio gyventojams bei svečiams už gražų bendradarbiavimą, paramą rengiant rudens derliaus šventę ir tikisi, kad ši  draugystė bus prasmingai palaikoma. Nuotraukos

Renginių organizatorė Ingrida Stundžė

Kategorijos: 2016-2017.