„Rasito rasyte…“

2016 m.

Birželio 17 dieną Šveicarijos kaime (Jonavos r.) vyko respublikinė Rasų šventė „Rasito rasyte…“, kurioje dalyvavo ir Žeimių mokyklos – daugiafunkcio centro šokėjos.

Šventėje šokome, stebėjome kolektyvų pasirodymus, rinkome žolynus, pynėme vainikus. Gražiausią ir originaliausią vainiką supynė mūsų šokėja Kamilė Trukšaninaitė.

Degant laužams ir stebulėms merginos nešė vainikus plukdyti į vandenį. Anksčiau buvo tikėta, jog trumpiausią metų naktį vanduo pasižymi ypač stipriomis magiškomis galiomis, o vainikėlių plukdymas parodo ateitį: jei vainikėlis plaukia, mergina ištekės, o jei stovi vietoje, iki kitų metų vyro susirasti nepavyks.

Smagiai pasišokę dainuojant Audriui Janoniui, grįžome į namus kupini gerų įspūdžių. Nuotraukos Editos Šnelienės

Mokytoja Asta Grigaliūnienė

Kategorijos: 2015-2016.